Процессор HP DL380 Gen9 Intel Xeon E5-2643v3 (3.4GHz/6-core/20MB/135W) Processor Kit 719057-B21
30 061 р.
| Product Name | HP DL380 GEN9 E5-2643V3 Kit |
| Manufacturer Part Number | 719057-B21 |
| Product Line | Xeon |
| Product Series | E5-2600 v3 |
| Product Model | E5-2643 v3 |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Clock Speed | 3.40 GHz |
| Overclocking Speed | 3.70 GHz |
| QuickPath Interconnect | 9.60 GT/s |
| Direct Media Interface | 5 GT/s |
| L2 Cache | 1.50 MB |
| L3 Cache | 20 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 22 nm |
| Processor Socket | Socket LGA 2011-v3 |
| Environmental Conditions | |
| Thermal Specification | 171.1°F (77.3°C) |
| Power Description | |
| Thermal Design Power | 135 W |
| Physical Characteristics | |
| Width | 2.1" |
| Depth | 1.8" |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | HP ProLiant DL380 Generation9 |
| Other Information | |
| Product Family | Xeon E5-2600 v3 |