Сервер HP ProLaint DL380 Gen9 8SFF CTO Server
163 905 р.
| Chassis Type | |
| Type | Rack Server |
| Size | 2U |
| Processor | |
| Clockspeed | 2.4GHz |
| Description | Intel® Xeon® E5-2630v3 |
| No. of Cores | 8 Cores , 16 Threads |
| Maximum No. of CPU | 2 |
| Memory | |
| Memory Size | 2X HP 8GB 1Rx4 PC4-2133P-R Kit |
| Memory Slot | 24 |
| Memory Types | DDR4 DIMMs |
| Max. memory | - |
| Hardrive | |
| Hardrive Slots | 8 SFF HDD Bays |
| Hardrive Installed | 3X HP 450GB 6G SAS 10K 2.5in SC ENT HDD |
| RAID Controller | On-board SATA Controller |
| RAID Support | RAID 0, 1, 5, 10 |
| Power Supply | |
| Power Supply Types | HP 800W FS Plat Ht Plg Pwr Supply Kit |
| Redundant Power Supply | Yes (included in the base config) |
| Networking | |
| Total Network Port | 4 |
| Network Chipset | HP Embedded 1Gb Ethernet 4-port 331i Adapter |